Barcode: 0037842060725
Sweet tamarind
by Friedas
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Tamarind, Thai iced tea.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baguette complète
U
C NOVA 1
Bonne maman
Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score C
Rapsöl
Vita D'or
B Eco-Score B
Baked Not Fried Cheddar & Sour Cream flavored
Ruffles
B NOVA 4 Eco-Score B
King Cup Soup - Hot & Spicy
Paldo, paldo fun&yum
NOVA 4 Eco-Score C
Calorie chocolate cocoa roast
Emerald
C NOVA 4
Spaghetti complete
Misko
NOVA 1
Rucola
Superunie
A NOVA 1 Eco-Score A
Premium Green Olives Lemon & Rosemary
Poshi
C NOVA 3 Eco-Score A
Corn Pops
Kellogg's
C Eco-Score D
Go up
Nestlé
B NOVA 4 Eco-Score B
ASSORTIMENT DE CHAMPIGNONS Shiitakés, pholiotes, champignons de Paris, cèpes
Carrefour
A NOVA 1 Eco-Score E