Barcode: 0819893022460
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 541.0 kcal |
| Fat | 32.4 g |
| of which saturated | 18.9 g |
| Carbohydrates | 64.9 g |
| of which sugars | 59.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, cocoa butter, whole milk powder, unsweetened chocolate, soy lecithin (an emulsifier), vanilla extract).
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Stranger Things Candy Carton Assembly
2 ingredients
Stranger Things Sweetheart Box Assembly
2 ingredients
Homemade Gyoza Making Made Easy
1 ingredient
Mother Earth News Yogurt
8 ingredients
Claridge’S Scones
16 ingredients
Roasted Tomato Sauce In A Hurry
16 ingredients
Sam Fromartz' Sourdough Starter
7 ingredients
Mango Sorbet
4 ingredients
Apple Sandwich
5 ingredients
Little Wolf Sandwich Roll
4 ingredients
Related Products in Snacks
PARA LLEVAR GALLETAS DE MANTEQUILLA TABLETA Chocolate
Carrefour
E NOVA 4
Moulages de Paques
Carrefour
E NOVA 3
Galleta mantequilla recubierta de chocolate blanco
Carrefour
E NOVA 4
Esprit de Fête
Carrefour
E NOVA 4
Galleta de mantequilla chocolate con leche
Carrefour
E NOVA 4
Œufs saveur caramel éclats de caramel
Carrefour
E NOVA 4
Cake Muesli
Carrefour
D NOVA 4
Œufs éclats de biscuits
Carrefour
E NOVA 4
6 petits chinois aux pepites de chocolat
Carrefour
D NOVA 4
Bonbons saveur café
Carrefour
C NOVA 4
Mini Kouign Amann bretons pur beurre
Reflets de France
E NOVA 4
Cake
Carrefour
D NOVA 4