Barcode: 0088401890000
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 57.5 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coffee beans, sugar, cocoa butter, chocolate liqueur, milk, lecithing (an emulsifier), vanilla, certified confectioners glaze.
Allergens
milk
Related Products in Snacks
Atlanta Cheesecake Company, New York Style Cheesecake Bites
Panarama Inc.
E NOVA 4
noir absolu
Nestlé
E NOVA 3
Pumpkin Cream Cheese Filled Muffins
The Bakery Baked With Pride
D NOVA 4
My Buddy's Nuts, Maple Mustard Pecans
Lyle Style
E NOVA 3
My Buddy's Nuts, Sweet & Crunchy Pecans
Lyle Style
E NOVA 3
Stiratini Grissini mit Sesam
Stiratini
D
My Buddy's Nuts, Spicy-Hot Pecans
Lyle Style
E NOVA 3
Cheesecake Bites
Panarama Inc.
E NOVA 4
Strudel
The Fillo Factory Inc.
D NOVA 4
Yogurt covered pistachios
E NOVA 4
Wild blueberry torta
D NOVA 4
Milk chocolate cherries
E NOVA 4