Barcode: 4061462032363
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 58.1 g |
| of which sugars | 16.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, butter, ube puree, contains 2% or less of the following: yeast, wheat gluten, salt, fruit and vegetable juice (color), soy lecithin, preservatives (calcium % propionate, sorbic acid), 3% contains: wheat, milk, soy,
Additives
e200
e282
e322
e322i
Related Products
Jelly
D NOVA 4
Preserves jellys
Blackburn's
D NOVA 4
H.K Anderson, Pretzel Pieces, Honey Mustard Onion, Honey Mustard Onion
H.k anderson
E NOVA 4
Marmalade
D NOVA 4
Preserves jellys reusable handled mug
Blackburn's
D NOVA 4
Preserves jellys
Blackburn's
D NOVA 4
Grape jelly
T. J. Blackburn Syrup Works Inc.
D NOVA 4
Preserves
D NOVA 4
Preserves jellys reusable handled mug
Blackburn's
D NOVA 4
Raspberry preserves
NOVA 4