Barcode: 5029788159774
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 47.9 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Wheat Flour, (with aclded Calcium, Iron, Niacin, Thiamin) Water, Sugar, Vegetable oil (Palm, Rapeseed), Salt, Preservatives:E282, Soya Flour, Flour Treatment Agent: E300, Yeast
Allergens
gluten
Additives
e282
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Reibekuchen
Henglein
C NOVA 4 Eco-Score A
Paranusskerne naturbelassen
Gut & Günstig, Edeka
C NOVA 1 Eco-Score D
ITALIAN DICED TOMATOES
ANNALISA
NOVA 1 Eco-Score A
Orange Juice smooth from concentrate
Tesco
C NOVA 1 Eco-Score D
Milda Sojajoghurt
MILSA
B NOVA 3 Eco-Score A
Protein Sandwich
Harry
A NOVA 3
K-take it veggie Bio Tofu natur
K-take it veggie
A NOVA 3
Cashewkerne ungesalzen
Clarkys, Netto MD
B NOVA 1 Eco-Score E
Pomme de France nature
Jardin bio, Léa Nature
B NOVA 1
Rapsöl
Rewe, ja¡
C Eco-Score C
Консервиран бял боб
Campese
A NOVA 3 Eco-Score A
Nestlé Lion Cereals Maxi Pack
NestléLion
D NOVA 4 Eco-Score D