Barcode: 0021130090358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.4 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
White corn.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Huile d'Olive Vierge Extra
Bio Village
B NOVA 2
Huile Vierge De Tournesol Bio Village
Bio Village, Marque Repère
C
Les p'tits croqs Epinards Mozzarella
Marque Repère,Leclerc,Notre Jardin
C NOVA 3
Huile d'Olive Vierge Extra
Bio Village, Marque Repère
B NOVA 2
Haché Vegetal
Marque Repere
A NOVA 4
Chips vinaigre de cidre Savour
Marque Repère
D NOVA 4
Chips savour
Marque Repère
D NOVA 3
Chips paysanne saveur oignons lardons
Pom'lisse
D NOVA 4
Mélange de légumes secs
Marque Repère,Notre Jardin
A NOVA 3
Chips saveur cheddar & ciboulette
Marque Repère
D NOVA 4
Mélange de légumes secs
Notre Jardin,Marque Repère
A NOVA 3
Tofu
Végé
A NOVA 3