Barcode: 0078742087351
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Cucumbers, high fructose corn syrup, water, distilled vinegar, salt, calcium chloride, natural flavors, alum, polysorbate 80, yellow 5.
Additives
e102
e433
Related Products in Salted Snacks
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Grape Leaves
Vg Commerce
C NOVA 3
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3
Pasteurized cucumbers
C NOVA 3
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4