Barcode: 0071518021030
Sweet yellow cornbread mix
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Corn flour, corn meal, sugar, tapioca starch, baking powder, xanthan gum, flake salt, baking soda.
Additives
e415
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Saaten Crisp (Lower Carb)
Brandt Backwaren Vertriebs
D NOVA 4
Edel-Vollmilch
Gabor
E NOVA 4
Zartbitter 64%
Leysieffer
E NOVA 4
Eierlikör-Trüffel
Gubor
E NOVA 4
Mini Zwieback Karamell vegan
Brandt
E NOVA 4
Saaten Chips - Sonnenblumenkerne
Brandt
E NOVA 3
Haselnuss Vollmilchschokolade
Leysieffer
E NOVA 4
Mandel Vollmilchschokolade
Leysieffer
E NOVA 4
Pistazie weisse Schokolade
Leysieffer
E NOVA 4
Vollmilch 36%
Leysieffer
E NOVA 4
Minis vollkorn zartbitter
Brandt
E NOVA 4
Minis vegan Hafer & Kakao-Nuss
Brandt
E NOVA 4