Barcode: 0079200105600
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.2 g |
| of which sugars | 47.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, water, modified food starch, gelatin, and less than 2% of malic acid, lactic acid, calcium lactate, sodium citrate, citric acid, natural and artificial flavors, fruit and vegetable juice colors, color added, cochineal color beta-carotene color, blue 1.
Additives
e133
e270
e296
e327
e330
e331
e428
Related Products in Snacks
Organic Dark Chocolate with Roasted Almonds
Compliments
D NOVA 4
Oatmeal chocolate chip cookies
Compliments
E NOVA 4
Danish butter cookies
Compliments
E NOVA 4
Chocolate chip cookies
Compliments
E NOVA 4
Mini marshmallows
E NOVA 4
Biscuit avoine et raisins secs
Compliments
E NOVA 4
Arrowroot Cookies
Compliments
D NOVA 4
Cheese Sticks
Compliments
D NOVA 4
Mini Fruit-Flavoured Marshmallows
Compliments
E NOVA 4
Marshmallows
compliments
E NOVA 4
Organic Dark Chocolate with Sea Salt
Compliments
E NOVA 4
Organic Dark Chocolate with Cocoa Nibs
Compliments
E NOVA 4