Barcode: 07916423
SweetARTS Original
by SweetARTS
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
bolivia, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DEXTROSE, MALTODEXTRIN, MALIC ACID (DL-MALIC ACID), 2% CALCIUM STEARATE, NATURAL FLAVORS, BLUE 1 LAKE, BLUE 2 LAKE, RED 40 LAKE, YELLOW 5 LAKE.
Additives
e102
e129
e132
e133
e296
Related Products in Snacks
Smooth Milk Chocolate
Choceur
E NOVA 4
Dark chocolate
Choceur
E NOVA 4
Fluten Free Brownie Mix
Aldi
NOVA 4
Traditional party mix
D NOVA 4
Cheddar party mix
D NOVA 4
Homestyle Tortilla Chips
Aldi
D NOVA 3
Light Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
happy farms
B NOVA 4
Dark chocolate almond gourmet cookies
E NOVA 4
Giant Marshmallows
Baker's Corner
E NOVA 4
Smooth dark chocolate with almonds
Choceur
E NOVA 4
Cheese Sandwich Crackers
Savoritz
E NOVA 4
Potato Crips
Clancy's
D NOVA 4