Barcode: 0011643090044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Enriched flour [bleached flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], water, sugar, eggs, palm oil, mono and diglycerides, artificial flavor and beta carotene (color), fd&c red #40, nonfat dry milk, yeast, salt, guava flavor, natural flavor.
Allergens
eggs
Additives
e129
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gnocchi farcis au pesto
La Trattoria
C NOVA 4
Purée de tomates fraîches passata
villa tadini
A NOVA 3
Haricots Grandjas Cuits
Jardin de Navarre
B NOVA 4
Gnocchi farcis Gorgonzola
La Trattoria
C NOVA 4
Biscuit toasts
Biscuiterie De Provence
D NOVA 4
Gnocchi a la semoule de blé dur
C NOVA 3
Tomates entières pelées au jus
VILLA TARDINI
A NOVA 3
Croques cabrillaud
Briau
C NOVA 3
Croques aux crevettes
Briau
D NOVA 3
Petit epeautre de mont Ventoux
La Petite Fabrique Provençale, la fabrique provençale
A NOVA 1
Pétale Choc’ - Céréales
Lucien Georgelin
C NOVA 4
Haricots rouges
Jardins De Navarre
B NOVA 4