Barcode: 0011643090105
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 9.2 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 63.2 g |
| of which sugars | 18.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Enriched flour (bleached flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, eggs, palm oil, mono and diglycerides, artificial flavor and beta carotene (color), fd&c red #40, nonfat dry milk, yeast, salt, guava flavor, natural flavor.
Allergens
eggs
Additives
e129
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomato ketchup
Heinz
C NOVA 4
Mini Cherryrispentomaten
Hit Gourmet
Mini Focaccia Paprika
chef select
D NOVA 4
Heinz Tomato Blokjes Met Basilicum & Oregano
Heinz
A NOVA 4
Zoete Veters
Katja
E NOVA 4
Heinz tomato ketchup
Heinz
D NOVA 3
Brinta havermout
Brinta
A NOVA 1
Low fat houmous and grissini
Harriet's Garden
C NOVA 3
Tomate cherry
Dulcita
A NOVA 1
Tomato gepeld
Heinz
A NOVA 1
Tomaattimurska
Haugen-Gruppen AS,Heinz
A
pepermunten
eluee snoep
E NOVA 4