Barcode: 0669809202703
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 289.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 24.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Isomalto-oligosaccharides, Soluble corn fiber, Palm oil, Citric acid, Modified potato starch, Fruit and vegetable juice, Water, Natural flavors, Pectin, Sunflower lecithin, Stevia leaf extract, Polyglycerol ester, Mono - and diglycerides
Additives
e322
e322i
e330
e440
e471
e960
Related Products
Pflanzenmargarine
K Classic
D NOVA 4
Pflanzen Creme (Bratfett)
K Classic
NOVA 4
Gouda Holland mittelalt
K-Classic
D NOVA 3
Apfel birnen Mark
K-Bio, KaMa, kaufland
A NOVA 1
Margarine
K-CLASSIC
D NOVA 4
Gouda light
K-Classic
D
Пармезан ЗНП
K Favorites
D NOVA 3
Gouda Holland g.g.A. mittelalt
K Classic
D NOVA 4
Pflanzencreme Buttergeschmack
K Classic
C NOVA 4
Kokosmilch cremig
K-Classic
E NOVA 4