Barcode: 0052548562694
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, natural tea essence, black tea.
Related Products in Beverages
100% juice
E NOVA 1
Milk Chocolate Hot Cocao Mix
Essential Everyday, Supervalu Inc.
NOVA 4
Tropical punch
Essential Everyday
NOVA 4
Premium lemonade, lemonade
E NOVA 4
Drink mix
Essential Everyday
NOVA 4
Drink mix
Essential Everyday
NOVA 4
Milk Chocolate Flavored Hot Cocoa Mix
Essential Everyday
NOVA 4
Milk Chocolate Hot Cocoa Mix
Essential Everyday
NOVA 4
Apple cider 100% juice
E NOVA 1
Iced tea
Essential Everyday
NOVA 4
Essential everday, caffeine free drink mix, orange
Essential Everyday
NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Essential Everyday
NOVA 4