Barcode: 0007203671721
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.7 g |
| of which sugars | 16.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, organic sugar, organic evaporated cane juicesyrup, water, ascorbic acid (vitamin c) to maintain color.
Related Products in Snacks
Grape gummy candy
Kasugai
D NOVA 4
ไอศกรีมดัดแปลงผสมรสพุดดิ้งอิตาเลียน - 73.9 g
Akagi
C NOVA 4
卵卵ぼーろ
大阪前田製菓
NOVA 4
亀田の柿の種 6袋詰
亀田製菓
E NOVA 4
Goma konbu, seasoned kelp
Oguraya Yanagimoto Co. Ltd
E NOVA 4
亀田の柿の種 わさび
Kameda,亀田製菓
NOVA 4
Ichigo milk candy
E NOVA 4
亀田のうす焼 サラダ味
亀田製菓
NOVA 4
Roasted Hop Green Peas
Kasugai
C NOVA 4
Potapota Yaki
D NOVA 4
Squid Pea Snack
Kasugai
D NOVA 4
Rice Snack Ume & Shiso
E NOVA 4