Barcode: 0042563007416
Sweetened Cherries
by Woodstock
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Red tart cherries, cane sugar, sunflower oil.
Related Products in Snacks
NUTRI-SCORE ABCDE Choceur W19537 Choco Melk Reepje
Choceur
NOVA 4 Eco-Score D
Original Turkey Stick
Chomps
E NOVA 3
Schoko Tröpfchen zartbitter
REWE,REWE Beste Wahl,W.M. Schokoladen Vertriebs
E NOVA 4 Eco-Score E
PURE DARK 70% COCOA
BEYOND GOOD
E NOVA 4
Brownie Bites
Karen Volf
E NOVA 4 Eco-Score C
Pista Badam Cookies
Haldiram
C NOVA 4 Eco-Score D
GLAZED DONUTS
CLYDE'S DONUTS
C NOVA 4
Veggie Straws Sea Salt
Sensible Portions
C NOVA 4
Milk chocolate 37% cocoa
Corne Port-royal
E NOVA 4 Eco-Score D
Mush
Mush bar
NOVA 3
Creamy cookie butter
Lotus Biscoff
C NOVA 4 Eco-Score D
Dark Chocolate Crème Breakfast Biscuits Organic
Olyra
D NOVA 4 Eco-Score D