Barcode: 0011161157687
Sweetened Coconut Flake
by Shurfine
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3,200.0 kcal |
| Fat | 178.0 g |
| of which saturated | 178.0 g |
| Carbohydrates | 356.0 g |
| of which sugars | 222.0 g |
| Fiber | 133.0 g |
| Proteins | 44.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
COCONUT, SODIUM METABISULFITE ADDED (TO RETAIN COLOR), SUGAR, WATER, PROPYLENE GLYCOL, SALT.
Additives
e1520
e223
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1