Barcode: 0070784464046
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 23.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Coconut, sugar, water, propylene glycol, salt and sodium metabisulfite (preservative).
Additives
e1520
e223
Related Products in Cooking Helpers
Power cakes
Kodiak
Vanilla Berry Flavour Jelly Crystals
Aeroplane Jelly Lite
NOVA 4
rainbow cake
Betty Crocker
NOVA 4
Schwartau Sauce Erdbeere 4011800040000 Erdbeersauce
Schwartau
D NOVA 4
Feuilles de brick
Auchan
D NOVA 4
Tortilla de patatas
Auchan, La cocina en Espana
C NOVA 3
Mighty Muffin Double Chocolate
flapJacked
D NOVA 4
COMPLETE BUTTERMILK PANCAKE & WAFFLE MIX
HUNGRY JACK
NOVA 4
Crab Cake Classic
Old Bay, Mccormick & Co. Inc.
NOVA 4
TORTILLA DE PATATAS, producido en España
Auchan, La cocina en Espana
C NOVA 3
Italian Style Panko Bread Crumbs
Great Value
E NOVA 4
Moelleux nature Tout Prêt
Auchan
D NOVA 4