Barcode: 0003800039116
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Milled corn, sugar, soluble corn fiber, contains 2% or less of molasses, salt, hydrogenated coconut and soybean oil, wheat starch, annatto color, bht for freshness. vitamins and minerals: vitamin c (sodium ascorbate and ascorbic acid), niacinamide, zinc oxide, reduced iron, vitamin b6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin b2 (riboflavin), vitamin b1 (thiamin hydrochloride), vitamin a palmitate, folic acid, vitamin d, vitamin b12.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoning & rub
E NOVA 3
Queso Potato Chips
Siete
NOVA 3
Organic sprouted raw wheat free crusts
C NOVA 3
Trail Mix Fix
Picky Bars, Picky
D NOVA 3
Goldthread Turmeric Radiance
Goldthread
B NOVA 4
Pistachios
Allgood
A NOVA 3
Chips
Siete
D NOVA 3
Kettle Cooked Chips Sea Salt & Vinegar
Siete
D NOVA 3
Chili Lime Potato Chips
Siete
D NOVA 3
Pistachios
Nature's Joy
C NOVA 3
Organic Low Sodium Kidney Beans
Jack’s, Jack's Quality
A NOVA 3
Fuego Potato Chips
Siete
NOVA 3