Barcode: 9555216593927
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, Water, Refined Palm Oil, Milk Solids, Malltodextrin, Stabilizers (INS 170 INS 3391, INS 452i, INS 415), Emulsifier (INS 4811) And Vitamins (A, D3, B1) May Contain Traces Soy.
Additives
e170
e415
e452
e452i
Related Products in Dairies
Goudse kaas jong
Jumbo
D NOVA 3 Eco-Score D
NATUREL SMEERKAAS
Jumbo
D NOVA 4 Eco-Score D
Coupe Danube
Neuburger
C
Authentic Greek yoghurt 10%
Dodoni
C NOVA 1 Eco-Score A
Skyr Cerise
DANONE
A NOVA 4 Eco-Score A
Joghurt
Rewe Bio
B NOVA 1
Skyr Natur
GUT & GÜNSTIG
A NOVA 3
Queso fresco light
Aldi
C Eco-Score D
Griesmeelpudding met rode bessensaus
Mona
C NOVA 4 Eco-Score A
fraidou
Président
D NOVA 4
Lacto free halfvolle yoghurt
Arla
A NOVA 1 Eco-Score B
Greek Natural Yogurt 0% Fat
Milbona
A NOVA 1 Eco-Score A