Barcode: 0075450041156
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 77.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Pineapple, sugar, sulphur dioxide. citric acid.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
e330
Related Products in Snacks
Teriyaki beef jerky, teriyaki
E NOVA 4
Original beef jerky, original
E NOVA 4
Teriyaki flank steak beef jerky, teriyaki
E NOVA 4
FLANK STEAK BEEF JERKY
CATTLEMAN'S CUT
E NOVA 4
DOUBLE SMOKED SMOKED SAUSAGES
CATTLEMAN'S CUT
NOVA 4
Teriyaki beef jerky
E NOVA 4
Peppered beef jerky
E NOVA 4
Original Beef Jerky
E NOVA 4
Smoked sausages
E NOVA 4
Peppered beef jerky flank steak, peppered beef jerky
E NOVA 4
Peppered beef jerky
E NOVA 4
Salt & pepper smoked sausages bites, salt & pepper
E NOVA 3