Barcode: 0034952587241
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 419.0 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 9.7 g |
| Carbohydrates | 80.7 g |
| of which sugars | 54.8 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Papaya and pineapple (sugar, citric acid, sulfur dioxide added as a preservative, yellow 6), banana chips (bananas, coconut oil, sugar, banana flavor).
Additives
e110
e330
Related Products in Snacks
Pringles Loud Crisps Mighty Margherita Pizza 5.1oz
Pringles
E NOVA 4
Toaster pastries, dunkin donuts frosted vanilla latte
E NOVA 4
Frosted green apple toaster pastries
D NOVA 4
Assorted fruit flavored snacks
D NOVA 4
Soft baked bars, pumpkin spice
D NOVA 4
Kellogg's Rice Krispies Treats Squares Holiday 7.41oz
E NOVA 4
Toaster pastries, cherry
D NOVA 4
Toaster pastries, frosted cherry
D NOVA 4
Toaster pastries, frosted green apple
D NOVA 4
Assorted fruit flavored snacks
D NOVA 4
Frosted chocolate mocha
E NOVA 4
Toaster pastries, frosted chocolate sugar cookie
D NOVA 4