Barcode: 0605245007434
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Xylitol, gum based, natural and artificial flavor, titanium dioxide (color), citric acid, gum arabic, soy lecithin, glycerine, resinous glaze, malic acid, carnauba wax.
Additives
e171
e296
e322
e322i
e330
e414
e422
e903
e967
Related Products in Snacks
Entertaining crackers
D NOVA 4
Build-a-skeleton cookies
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 4
Sea salt scalloped crackers, sea salt
D NOVA 4
Family sized honey graham crackers
D NOVA 4
Light and flaky crackers
E NOVA 4
Iced oatmeal cookies
E NOVA 4
Light butter microwave popcorn, light butter
E NOVA 4
Market pantry, pumpkin spice cake bites
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 4
Popping corn yellow kernels
A NOVA 1
Crispy Bars
Target Stores
D NOVA 4
Rosemary scalloped crackers
D NOVA 4
Kettle corn cookies with peanut butter candies
E NOVA 4