Barcode: 0041220164035
Sweetened Mandarin Orange Sparkling Water Beverage
by H-E-B
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CITRIC ACID, NATURAL FLAVOR, POTASSIUM CITRATE, POTASSIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), SUCRALOSE, ACESULFAME POTASSIUM
Additives
e212
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
4 luppoli zero.zero
Angelo Poretti, Carlsberg
NOVA 4
Cola biologica
Galvanina
D NOVA 4
Gassosa biologica
Galvanina
D NOVA 4
Sonic, Strawberry Limeade, Wacky Pack
Sonic
E
Limonata biologica
Galvanina
D NOVA 4
poretti ipa 9 luppoli
poretti
NOVA 3
Limonata Biologica
Galvanina
D NOVA 4
Chinotto Bio
Galvanina
E NOVA 4
Ginger beer biologico
Galvanina
D NOVA 4
Melagrana biologica
Galvanina
D
Bio tea freddo
Galvanina
D NOVA 4
Orange sanguine biologique
Galvanina
D NOVA 4