Barcode: 0041512114892
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Whole grain oat flour, sugar, wheat starch, honey, modified cornstarch, oat fiber, brown sugar, salt, canola oil, oat extract, dicalcium phosphate, tripotassium phosphate, natural almond flavor, mixed tocopherols (vitamin e) added to preserve freshness. vitamins and minerals: calcium carbonate, reduced iron and zinc oxide, sodium ascorbate (vitamin c), niacinamide, vitamin a palmitate, pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), riboflavin (vitamin b2), thiamin mononitrate (vitamin b1), folic acid, vitamin d, vitamin b12.
Additives
e306
e340
e340iii
e341
e341ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium Basmati Rice
Zaara
E NOVA 1
ATHAWALE CHEESE PEPPER BITES
ATHAWALE
E NOVA 3
mom chinese fried rice
alimento agro
E NOVA 4
Mom fried rice
Mankind
NOVA 4
Orika Special Magic Masala
Orika
NOVA 4
Current hot ´n’ spicy chilli+ pepper noodles
Current
NOVA 4
MOM Roasted Makhana Cheddar Cheese
MOM (Meal of the Moment)
D NOVA 4
Roasted Peri Peri Makhana
MOM - Meal of the Moment
C NOVA 4
Millet Upma (instant mix)
Bliss tree
A NOVA 3
mom 3 cheese pasta
mom
NOVA 4
Millet Dosa Instant Mix
Bliss tree
C NOVA 1
Too yumm Chips blue
E NOVA 4