Barcode: 4800024576064
Sweetened Pineapple Juice
by Del Monte
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
philippines
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pineapple Juice, Water, Natural and Nature-identical Flavors, Stevia Extract, Ascorbic Acid, Citric Acid, Xanthan Gum
Additives
e330
e415
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Maker's Mark Bourbon Whisky
Maker's Mark
Limeade
Trader Joe's
E NOVA 4
Coconut Water
Good & Gather
B NOVA 3
Peach mango
C NOVA 4
Decadent Chocolate Plant Protein Drink, Decadent Chocolate
Pirq
B NOVA 4
Organic Coconut Water
Good & Gather
NOVA 3
Celebrator
Ayinger Brewery
NOVA 3
original syrup
favorite day
NOVA 4
Apple and Blackcurrant Double Strength
Robinsons
NOVA 4
Citrus Twist Soda
favorite day
C NOVA 4
Almondmilk Unsweetened Vanilla
Laura Lynn
B NOVA 4
Té verde
La pastora