Barcode: 0039074529957
Sweetened Red Beans (Mashed)
by Morinaga
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 231.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.3 g |
| of which sugars | 36.2 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, sugar, red beans, salt, vitamin c(as antioxidant), citric acid
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nutella Mini Cups
Nutella,Ferrero
E NOVA 4
Blueberries crips & Juicy Organic
M&S
A NOVA 1
Brioche Burger Buns
Marks & Spencer
C NOVA 4
Ganary Loaf
Marks & Spencer
Cut Green Beans
Market Essentials
A NOVA 3
Beurre de cacahuètes Nicaragua
Ethiquable
C NOVA 3
Hazelnut spread with cocoa mini cups
E NOVA 4
Hazelnut Spread with Cocoa
Nutella
E NOVA 4
Hemp Hearts
Manitoba Harvest
B NOVA 1
Hazelnut spread with cocoa, cocoa
E NOVA 4
New pc chocolate cheap wholesale discount bulk candy chocolate
Ferrero,Ferrero Rocher
E NOVA 4
Hazelnut Spread with Cocoa
nutella
E NOVA 4