Barcode: 0041220001132
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
by H-E-B
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CITRIC ACID, POTASSIUM CITRATE, NATURAL FLAVOR, POTASSIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), SUCRALOSE, ACESULFAME POTASSIUM.
Additives
e212
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange Juice With Pulp From Concentrate, Orange
Best yet
C NOVA 1
Canneberge pure
Lakewood
NOVA 1
Organic Pure Celery
Lakewood
B NOVA 1
Organic Spicy Pineapple Juice Blend
Lakewood
D NOVA 1
Purely Organic Pineapple
Renew Juice Company
D NOVA 1
Organic Apple
Lakewood Littles
D NOVA 4
ORGANIC PURE TART CHERRY
Lakewood
E
Fennel Tea
Messmer
NOVA 1
Root Beer
E NOVA 3
Original Non-Alcoholic Beer
Clausthaler
NOVA 1
TruMoo ZERO Added Sugar Chocolate
TruMoo
D NOVA 4
Organic Pure Tart Cherry Juice, Pure Tart Cherry
E