Barcode: 0041220164066
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
by H-E-B
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CITRIC ACID, POTASSIUM CITRATE, NATURAL FLAVOR, POTASSIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), SUCRALOSE, ACESULFAME POTASSIUM
Additives
e212
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Gold blend tea bags
Barry's Tea
NOVA 1
Premier nutrition high protein shake chocolate
Premier Protein
NOVA 4
Non-alcoholic Premium Seltzer
Whiteclaw
B
Plain Yogurt
Vokey
B NOVA 4
Mild blend
Rwanda Mountain Tea
B NOVA 1
Organic orange mango
Harney & Sons Tea Corp.
E NOVA 4
Chocolate Shakes, Chocolate
Zoneperfect
NOVA 4
Cake Batter Delight
Premier Protein
D
Greboise
Tite Frette
NOVA 4
Organic Hibiscus Berry Tea
Sweet Green
B
Dealcoholized New Zealand Sauvignon blanc
Giesen
NOVA 3
Irish breakfast tea
Barry's Tea
NOVA 1