Barcode: 0061954000539
Sweetened sucre
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, whole soybeans, sugar, tricalcium phospate, salt, zinc oxide, riboflavin (vitamin b12), vitamin a acetate, vitamin d2, vitamin b12.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Grapeseed oil
Palermo
Hazelnut chocolate spread
D NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Palermo
B
Sun Dried Tomatoes In Olive Oil
Casa Di Oliva
A NOVA 3
Organic Olive Oil
Palermo
B NOVA 2
Pure Olive Oil
Palermo
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Palermo
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Palermo
B NOVA 2
Duo swirl hazelnut chocolate spread
Palermo
D NOVA 4
Extra virgin plastic bottles olive oil
Palermo
B NOVA 2
Palermo, organic extra virgin olive oil
Palermo
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Palermo
B NOVA 2