Barcode: 0883978079755
Sweetened Wheafuls
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 11.7 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Whole grain wheat, sugar, gelatin. freshness preserved with vitamin e (mixed tocopherols).
Allergens
gelatin
gluten
Additives
e306
e428
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Preserves, apricot
D NOVA 4
Marmalade, orange
Tops
D NOVA 4
Preserves, red raspberry
Tops
D NOVA 4
Cut green beans
Tops
A NOVA 3
Strawberry preserves, strawberry
Tops
D NOVA 4
Whole Kernel Supersweet Corn
Tops
B NOVA 3
Low Sodium Peas
Tops
A NOVA 3
Preserves, seedless red raspberry
Tops
D NOVA 4
Preserves, strawberry
D NOVA 4
Preserves, red raspberry
D NOVA 4
Preserves, strawberry
D NOVA 4
Jelly, concord grape
D NOVA 4