Barcode: 0071022315540
Sweetened Wild Blueberries
by Mariani
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.5 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wild blueberries, corn syrup, sugar, natural flavor, citric acid, sunflower oil*, potassium sorbate added as a preservative.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Edel-Bitter 85% Kakao
Zetti
D NOVA 4
Edel Nougat Nugana
Zetti
E NOVA 4
Edel Nougat Pralinés
Zetti
E NOVA 4
Zetti bambina
zetti
E NOVA 4
Cocos in Schokolade zartherb
Zetti
E NOVA 4
Edel Marzipan Minis
Zetti
E NOVA 4
Edel Bitter 75% Kakao
Zetti
D NOVA 4
Edelmarzipan Zartbitterschokolade
Zetti
E NOVA 4
EDEL Bitter
Zetti
E NOVA 4
Knusper Flocken zartbitter
Zetti
E NOVA 4
Edel Bitter Minis
Zetti
E NOVA 4
Knusper Flocken
Zetti
E NOVA 4