Barcode: 8938503131124
Sweetened Yogurt
by Dalat Milk
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
iso 22000
no preservatives
haccp
Categories
Available in
cambodia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.3 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fresh cow milk (89.95%), sucrose (8.5% starch, gelatine, emulsifier (E471), milk protein concentrate salt, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus
Additives
e428
e471
Related Products in Dairies
Gouda cremig-mild Reibekäse
K Classic, K-Classic, Kaufland
D Eco-Score D
Délicimo : Stracciatella
Jaouda
D NOVA 4 Eco-Score B
Haltbare Schlagsahne
Gut & Günstig
D NOVA 4 Eco-Score A
Beurre d'Isigny AOP au sel Guérande
Saveurs de Nos Régions
E NOVA 2 Eco-Score C
Cream Cheese Spread
Great Value
E NOVA 4 Eco-Score D
Quark
mevgal
A NOVA 4
Harzer Käse
Hofburger,Käserei Rusack
C NOVA 3 Eco-Score D
Griechischer Joghurt
Lyttos
C NOVA 1
delicimou chocolat
D NOVA 4 Eco-Score B
Perly
Perly
NOVA 3 Eco-Score A
Formaggio gouda a fette
D Eco-Score C
Banoffee Pie Flavour
Lindahls PRO+
A NOVA 4 Eco-Score A