Barcode: 0715756500178
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fresh blueberries
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nabio Ratatouille mit Belugalinsen 4013182031133 Bio Gemüseeintopf
Nabio
A NOVA 4
Gemüse Ravioli in Tomatensauce
Nabio
B NOVA 3
Aufstrich Bayerische Art
Nabio
C NOVA 4
Chili Sin Carne
Naba Feinkost, Reichenhof
B NOVA 4
Houmous nature
Nabio
C NOVA 4
Wie Thunfisch Creme
Nabio
D NOVA 4
Tomate Kräuter Streichcreme
Naba Feinkost, Nabio
C NOVA 3
Toskana Streichcreme
Nabio
C NOVA 3
Chili sin carne mit Naturreis
nabio
C NOVA 4
Tomatencremesuppe
Dornseifer
C NOVA 3
Rote Beete Meerrettich Streichcreme
Nabio
C NOVA 3
Möhren-Ingwersuppe
Dornseifer
C NOVA 3