Barcode: 0044261419522
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 16.2 g |
| Carbohydrates | 30.9 g |
| of which sugars | 27.9 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Rbgh-free cream cheese, (pasteurized milk and cream, cheese culture, whey protein, stabilizers [carob bean gum and/or xanthan, locust bean, and guiar gums], salt), dark chocolate (cocoa mass, sugar, cocoa butter, soya lecithin - an emulsifier, vanilla, salt) sugar, eggs, and chocolate truffle base (dark chocolate [cocoa mass, sugar, cocoa butter, soya lecithin-an emulsifier, vanilla, salt], butter, cocoa powder, rum, invert sugar).
Allergens
eggs
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Tofelek
Lidl, Tastino
E NOVA 4
KartoffelPuffer
Crusti Croc, Lidl
D NOVA 4
Caramels tendres à la fleur de sel
Emotionali
E NOVA 4
Waffeln kakaocreme
Delicia,Norma,Compliment
E NOVA 4
Bio bonbons
Lidl
E NOVA 4
English Winegums
Vita
D NOVA 4
Dip’n munch
Milbona
D NOVA 4
Caramel Waffles
Sondey
E
Panettone
Goldora,Norma,Il Vecchio Forno
E NOVA 4
Honig Waffeln
dennree
E NOVA 3
Mini Pizza Picco x12
Trattoria Alfredo
D NOVA 4
Gefüllte Eierlikör-Eier Zartbitter
Favorina, Lidl, Wergona Schokoladen
E NOVA 4