Barcode: 0890761000902
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.4 g |
| of which sugars | 94.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sugar, dextrose, natural flavor, salt, fd&c red #3, fd&c red #40.
Additives
e127
e129
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ravioles du DauphinéAux œufs frais
Auchan,Terroir
D NOVA 3 Eco-Score B
English Muffins Cinnamon Raisin
Thomas'
C NOVA 4 Eco-Score B
Tropical Gold Premium Pineapple
Dole
C NOVA 4
Spaghetti, Cassava
Jovial
NOVA 1
Chicken Noodle Whole Wheat
Mama
NOVA 4 Eco-Score C
Pinto beans
Weststar Food Co.
A NOVA 1
Croutons
Kania
E NOVA 4 Eco-Score D
Papaya Mango Curry Veganer Brotaufstrich
Vemondo, Vemondo - Lidl
C NOVA 3
Nudeln
Buitoni, Delverde
A
Pastalino
A NOVA 1
Vegan Schnitzel - Escalope végane
Nestlé, Garden Gourmet
A NOVA 4
Bio Cashewmus
Rapunzel
B NOVA 1