Barcode: 8710624456368
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 162.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
64% Zoetstof: 59% xylitol, E420/ E421/E965/E955/E950, gombasis, vulstof: E170, rijstzetmeel, stabilisator: Arabische gom, aroma's (a.a. muntsmaak), bevochtigingsmiddel: E422, zuurteregelaar E500, emulgator: E322, glansmiddel: E903.
Additives
e170
e322
e414
e420
e421
e422
e500
e903
e950
e955
e965
Related Products in Snacks
Milchbrötchen. Feine Backwaren mit Magermilch.
D NOVA 4
Weiße Schokolade
Penny
E NOVA 4
Banket
Komens Banket
E
Pains au lait
La Boulangere
D NOVA 4
Carrot cake
Albert Heijn
NOVA 4
Kersencake BB Room
Albert Heijn
NOVA 4
Chocokoek
E NOVA 4
Chocolat Noir 80% Cacao Selection
Jura Flore,Sélection
D NOVA 4
corny chocolate negro
Corny
E NOVA 4
Honig-Salz-MANDEL
Chocola, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Triple Chocolate Cookie
AH
E NOVA 4
Eierkoeken
Albert Heijn
D NOVA 4