Barcode: 8906078770932
Sweets Peanut Butter
by Sweetz
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 625.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Roasted Peanut Sugar, Emulsifier (E471) Fully Hydrogenated Soybean, Oil, Salt Allergen: Contains Peanuts, Soya
Allergens
peanuts
soybeans
Additives
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus de mandarine
Hacienda d'El sabor
C NOVA 1
Mangue
Simplement Bon Et Bio
A NOVA 1
Céréales fourrées chocolat au lait
GOLDEN BRIDGE
D NOVA 4
Pistaches décortiquées
Trader Joe's
C NOVA 3
Le goût des fruits abricot
TAMARA
C NOVA 4
Confiture extra cuite au chaudron Figues de Provence
Aldi, Pays Gourmand
D NOVA 4
Muesli Noix
SIMPLEMENT BON ET BIO
NOVA 4
Olives Vertes Denoyautées
MYRINEA
D NOVA 3
Gelée extra groseille
Tamara
D NOVA 4
Infusion fruits rouges
Westminster Tea
B NOVA 4
Préparation de fruits clémentines et oranges de Corse
PAYS GOURMAND
D NOVA 4
Müesli Croustillant Fraise
GOLDEN BRIDGE
C NOVA 4