Barcode: 03274156
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 8.2 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Oranges
Allergens
orange
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crisp Rice Cereal
Laura Lynn
D NOVA 3
Dry Roasted Peanuts Salted
Laura Lynn
D NOVA 4
Unsalted peanuts
Laura Lynn
B NOVA 1
Almond butter
A NOVA 1
100% Whole Grain Spaghetti
Laura Lynn
NOVA 1
Organic Baby Romaine
Harvest Farms
A
No Salt Added Stewed Tomatoes
Laura lynn
A NOVA 4
Organic 50/50 Blend
Harvest Farms
A
Tomato paste
A NOVA 1
Tomato paste
Laura Lynn
A NOVA 1
Lentils
Laura Lynn
NOVA 1
Oats and honey with strawberries
Laura Lynn
NOVA 4