Barcode: 4009309402412
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 12.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Schälgurken, Zucker, Honig, Branntweinessig, Apfelessig, Salz, Senfsaat, Natürliches Aroma, Festigungsmittel: Calciumchlorid, Antioxidationsmittel, Ascorbinsäure, Farbstoff: Riboflavin, 61
Allergens
mustard
Additives
e101
e101i
e300
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
White bread
no name
C
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4