Barcode: 6263078300029
Świeże daktyle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no preservatives
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 297.4 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 71.9 g |
| of which sugars | 64.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
daktyle
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Onion & herb seasoning blend, onion & herb
Mrs Dash
A NOVA 4
Bakers baking spray
B&G Foods Inc
B NOVA 4
Mrs dash, italian medley seasoning blend
Mrs Dash
A NOVA 4
Caribbean citrus seasoning blend, caribbean citrus
B&G Foods
NOVA 3
Original salt free seasoning blend
Mrs Dash
Grilling blends
Mrs Dash
A NOVA 4
Dry Roasted Peanuts
Pafer Foods & Beverages
C NOVA 4
Onion & herb seasoning blend
Mrs Dash
A NOVA 4
Original blend salt-free seasoning
Mrs Dash
A NOVA 1
Saltfree seasoning blend
Mrs Dash
NOVA 4
Blue berries
Anderson Farms,USDA
B
Original salt-free seasoning blend, original
Mrs Dash
A NOVA 1