Barcode: 27016350
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Sucre, amidon de maïs, eau, dextrose, acidifiant (acide tartrique), correcteur d'acidité (carbonate acide de sodium), colorants (curcumine, indigotine, rouge de betterave).
Additives
e100
e132
e162
e334
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Milk chocolate filled xmas puddings
Aldi
E NOVA 4
Choclate Biscites
Belmont
E NOVA 4
Milk chocolate bunny
E NOVA 4
Dairy Fine Hollow Milk Chocolate Santa
dairying
E NOVA 4
Dark Chocolate
Aldi,Everyday Essentials
E NOVA 4
Sicillian Lemon Swiss Roll
Specially Selected
E NOVA 4
Milk Chocolate Filled Sprouts
Aldi
E NOVA 4
Marzipan Stollen
Holly Lane
NOVA 4
Danish traditional butter cookies
E NOVA 4
Mamia Strawberry and Apple Oaty Bars
Aldi
NOVA 3
Raspberry & apple soft oaty bars
NOVA 3
Cheese dip with crackers
Emporium
D NOVA 4