Barcode: 0076800000700
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.2 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, enzyme, ascorbic acid [ dough conditioner], niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup, yeast, contains 2% or less of: molasses, salt, vital wheat gluten, cinnamon, caramel color, mono and diglycerides, dough conditioners (calcium sulfate, l-cysteine), xanthan gum, natural and artificial flavor, yellow corn meal.
Additives
e150c
e415
e471
e516
e920
Related Products
Tarte flambée d'Alsace
Migros
D NOVA 4
Yogurt greek style
Oh!,Migros
B NOVA 4
Pizza
Anna's Best
D NOVA 4
Tarte flambée avec lard et oignons
migros
D NOVA 4
Prosciutto e mascarpone
Anna's Best
D NOVA 4
Yogurt Greek Style Nature
Migros, Oh!
A NOVA 1
Moo Bär
Migros
Vegi dim sum shao mai
Anna's Best,Migros
C NOVA 3
Edamame beans
Migros
B NOVA 3
Pizza funghi
Migros,Anna's Best
NOVA 4