Barcode: 0033454002511
Swirl Danish, Cinnamon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
kosher parve
no lactose
organized kashrut kosher
pas yisroel
yoshon
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 395.0 kcal |
| Fat | 18.6 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 55.8 g |
| of which sugars | 30.2 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Enriched _Wheat_ Flour (Niacin, Iron, Thiamine, Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Sugar, Palm Oil, Canola Oil, Water, Eggs, _Soybean_ Oil, Yeast, Cinnamon, Salt, Artificial Flavor, Monoglycerides, Guar Gum.
Additives
e412
Related Products in Snacks
Honey stinger, kid's organic waffles, chocolate, chocolate
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Honey stinger, energy bar, blueberry buzz, blueberry buzz
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Kids' organic waffles
E NOVA 4
Honey stinger, kid's organic chews, mixed berry
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Honey stinger, kids' organic chews, sour citrus
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Chicken & waffles biscuit mix, chicken & maple syrup
NOVA 4
HoneyStinger Ginsting gel
E NOVA 4
Organic Energy Gel
Honey Stinger
D NOVA 4
Honey stinger, kids' organic chews, sour citrus
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Honey stinger, energy bar, berry banana buzz, berry banana buzz
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Honey stinger, energy bar, berry bnana buzz
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4
Honey stinger, kids' organic chews, mixed berry
Honey Stinger, En-R-G Foods Llc
E NOVA 4