Barcode: 0032251531361
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 68.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Water, Citric Acid, Artificial Flavors, Titanium Dioxide (For Color), Artificial Colors (Fd&C Red 40, Fd&C Red 3).
Additives
e127
e129
e171
e330
Related Products in Snacks
Ventaglio
San Fabio,Penny,Maristella
E
Cocktail-häppchen , Weinbergschnecken
Deluxe
E NOVA 4
Feine gefüllte Waffel-Eier Vollmilch
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer,Goldora,Norma
E NOVA 4
Les Moelleux au Chocolat
Duc de Coeur
E NOVA 4
Calissons d'aix en provence
Deluxe, Lidl
E NOVA 4
Feine gefüllte Waffel-Eier Zartbitter
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer,Goldora,Norma
E NOVA 4
Blätterteiggebäck
San Fabio,Maristella,Penny
E NOVA 4
Picco Diavolo
Galileo Lebensmittel,Norma,Villa Gusto
C NOVA 4
Rousquilles fondantes du Roussillon
Saveurs de nos régions
E NOVA 4
Gâteau Creusois aux noisettes
Lidl, Saveurs De Nos Régions
E NOVA 4
Bruschetta Grillino
Italiamo (Lidl)
C NOVA 4
Turrón trufa
DOR
D NOVA 4