Barcode: 0768395473457
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
High fructose corn syrup, sugar, water gelatin, hydrolyzed casein (milk), artificial flavor, modified cornstarch, artificial colors (turmeric, carmine, blue 1, paprika).
Allergens
milk
Additives
e120
e133
e428
Related Products in Snacks
Marra Bros, Spice Drops
Marra Bros.
E NOVA 4
Marra Bros, Bar Mix
Marra Bros.
C NOVA 4
Marra Bros, Super Trail Mix
Marra Bros.
E NOVA 4
Marra Bros, Assorted Sour Stars
Marra Bros.
E NOVA 4
Digestives
Sainsbury's
D NOVA 4
Marra Bros., Roasted & Salted Corn Nuggets
Marra Bros.
D NOVA 3
Buffalo Chicken, Colby Jack Marbled Colby & Monterey Jack Cheese, Ranch Flavored Almonds Bold Portable Protein Pack, Buffalo, Colby Jack, Ranch
P3
E NOVA 4
Bacon & Cheese Brunchables Breakfast Sandwiches, Bacon & Cheese
Lunchables
D NOVA 4
Uncured Ham & Cheddar With Crackers & Vanilla Creme Cookies Lunch Combinations, Uncured Ham & Cheddar
Lunchables
E NOVA 4
Marra Bros., Tropical Trail Mix
Marra Bros.
D NOVA 4
Marra Bros, Raw Trail Mix
Marra Bros.
D NOVA 1
Ham & Cheddar Cracker Stackers with Vanilla Crème Cookies
Lunchables
E NOVA 4