Barcode: 0657243165067
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 93.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.9 g |
| of which sugars | 22.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, cane sugar, artificial flavors, citric acid, cellulose gum, xanthan gum, pectin, sodium citrate, guar gum, fd&c red #40, fd&c yellow #6, fd&c blue #1.
Additives
e110
e129
e133
e330
e331
e412
e415
e440
e466
Related Products in Desserts
Panera Bread, Candy Cookie
Panera Bread
E
Înghețată bio
Carrefour Bio
D NOVA 4
Plombie Śnieżynka
NewIce
NOVA 4
BETTY BLUE înghețată fructe de pădure
BETTY ICE
D NOVA 4
Baskin Robbins, World Class Chocolate Ice Cream, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
D
Gelatine
Budinca Capsuni 40G Dr. oetker Pudding Di Frgola 40G Dr. oetker
Dr. Oetker
C
Olive Garden, Seasonal Sicilian Cheesecake
Olive Garden
E
Pudding Mix
Dr. Oetker
C NOVA 4
BIBI Con Înghețată la cornet
Ice Dyp,BIBI Con
D NOVA 4
Perkins, Key Lime Pie, Slice
Perkins
D
Betty Ice Moana Vanilie
Betty ice
E NOVA 4