Barcode: 0070640007882
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.9 g |
| of which sugars | 14.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, corn syrup, high fructose corn syrup, citric acid, contains less than 1% of natural and artificial flavor, guar gum, cellulose gum, xanthan gum, blue 1, yellow 5.
Additives
e102
e133
e330
e412
e415
e466
Related Products in Desserts
Kroger, low fat yogurt smoothie bars, triple berry
C NOVA 4
Grape cherry orange flavor mighty ice pops
Kroger
C NOVA 4
Frozen dairy dessert
C NOVA 4
Mighty Ice Pops
C NOVA 4
Cherry-orange mighty ice pops, cherry-orange
C NOVA 4
Cream puffs
D NOVA 4
Yogurt smoothie bars
C NOVA 4
Neapolitan light ice cream, vanilla, chocolate & strawberry
C NOVA 4
Frozen dairy dessert
Psst
C NOVA 4
Frozen dairy dessert
Psst
C NOVA 4
Ice pops
Kroger, The Kroger Co.
C NOVA 4
Psst, Strawberry Swirl
The Kroger Co.
C NOVA 4