Barcode: 4068706584428
Swirly - Black & White
Labels
rainforest alliance
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Entrahmte Milch, Dextrose, Zucker, Kokosöl, Wasser, Glukose-Fruktose-Sirup, Weizenmehl, Fruktose, fettarmes Kakaopulver¹ (2,1%), Invertzuckersirup, Palmöl, modifizierte Maisstärke, Emulgator: Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren; Stabilisatoren: Guarkernmehl, Johannisbrotkernmehl; Vanilleextrakt, Backtriebmittel: Ammoniumcarbonate, Kaliumcarbonate, Natriumhydrogencarbonat; Salz, Verdickungsmittel: Xanthan. 'Rainforest Alliance-zertifiziert Kann Spuren von Eiern, Mandeln, Haselnüssen, Walnüssen, Pecannüssen, Pistazien und Macadamia - nüssen enthalten.
Allergens
gluten
milk
nuts
Additives
e412
e415
e471
e500
e500ii
e503
Related Products in Desserts
No Sugar Added Chunky Chocolate
Braum's
C NOVA 4 Eco-Score B
The Great Divide Homemade Vanilla & Dutch Chocolate Ice Cream
BLUE BELL
D NOVA 4 Eco-Score B
watermelon frosty fruits
Peters
NOVA 4 Eco-Score B
Baja shrimp salad
Milbona
C NOVA 4
Raffaello Triple Experience
Ferrero
E NOVA 4 Eco-Score A
Cal Raspberry Flavour Jelly
Hartley's
A
Gooey, butter, cake, ice cream
Bluebell, Blue Bell Creameries
D NOVA 4 Eco-Score B
Crème glacée noisette
Tradizioni D'italia
D NOVA 3 Eco-Score B
Little Octo Party
Gelatelli
NOVA 4 Eco-Score B
High Protein Pudding Schoko
Vemondo
A NOVA 4
Nutrition Information Energy Portions per pack: 4
Snickers
E NOVA 4 Eco-Score B
Gelatina 10kcal Llimona Royal
Royal
A