Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 734.0 kcal |
| Fat | 24.2 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 125.0 g |
| of which sugars | 92.7 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, WATER, CORN SYRUP, ENRICHED UNBLEACHED AND BLEACHED FLOUR (WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMIN MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, SOYBEAN OIL, PALM OIL, EGGS, COCOA (NATURAL AND PROCESSED WITH ALKALI), CONTAINS 2% OR LESS OF EACH OF THE FOLLOWING: MODIFIED FOOD STARCH, DEXTROSE, LEAVENING (BAKING SODA, SODIUM ACID PYROPHOSPHATE, MONOCALCIUM PHOSPHATE), CORNSTARCH, CALCIUM CARBONATE, WHEAT GLUTEN, MONO - AND DIGLYCERIDES, CHOCOLATE LIQUOR, SALT, CALCIUM SULFATE, METHYLCELLULOSE, AGAR, SOY LECITHIN, DATEM, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CELLULOSE GUM, POLYSORBATE 60, GUAR GUM, TITANIUM DIOXIDE (COLOR), ARTIFICIAL FLAVORS, LACTIC ACID, SORBITAN MONOSTEARATE, SODIUM HEXAMETAPHOSPHATE, ANNATTO (COLOR), TURMERIC (COLOR), CITRIC ACID, XANTHAN GUM, CARAMEL COLOR, PRESERVED WITH POTASSIUM SORBATE, SODIUM PROPIONATE, AND SODIUM BENZOATE.
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Country Style Baked Beans
Bush's Best
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
Margarine
Land O Lakes
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
Complete Pancake Mix
Meijer
Sliced Pears
Del Monte Foods.
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich